Kurorto profesijų skyrius

Besąlygiškas atsidavimas profesijai kuria masažo talentų kalvę Druskininkuose

„Jeigu nori būti visada jaunas – būk Mokytojas“, su tokiomis pakiliomis mintimis mus pasitinka Pietų Lietuvos filialo vyr. masažuotojų profesijos mokytoja Linutė Radvilavičienė ir tęsia – „Darbas su jaunais žmonėmis skatina nuolat tobulėti, nesustoti vietoje. Mokosi ne tik mokiniai, bet ir aš. Dažnas siekiantis profesinės kvalifikacijos jau turi universitetinį išsilavinimą, todėl profesijos mokytojai privalo kelti savo kvalifikaciją, nuolat atnaujinti žinias“. Didelės patirties ir profesionalumo dėka, Linutė vertinama kaip viena geriausių savo srities specialisčių filiale. Mokytoja 25-erius metus tobulino masažo technikas dirbdama Druskininkuose „Eglės sanatorijoje“ ir jau daugiau kaip 6 metus yra atsidavusi mokymo procesui ir siekia savo patirtimi dalintis su vienos paklausių Druskininkų mieste masažuotojo specialybės moksleiviais.

Mokytoja siekia, kad moksleiviai masažuotojo specialybės paslaptis įsisavintų per praktiką. O kur jos įgauti bei pasitikrinti savo jėgas galima geriausiai? Žinoma, kad konkuruojant su kitais  masažo specialistais. Mokytoja nuo 2018 m. rengia filialo moksleivius respublikiniams masažo čempionatams, kuriuose pasiekti išties aukšti rezultatai. Keturi moksleiviai yra iškovoję pirmąsias vietas, antrasis pakylos laiptelis yra atitekęs taip pat keturiems moksleiviams. Tačiau svarbiausia paminėti, kad daugumoje čempionatų Linutės vadovaujami moksleiviai užimdavo visą prizininkų podiumą, iškovodami pirmą, antrą ir trečią vietas vienose varžybose. Kaip sako mokytoja, garbingiausias apdovanojimas jai yra viename iš čempionatų iškovota pirmoji vieta komandinėje įskaitoje. Mokytoja pasižymi ne tik atsidavimu mokymo procesui, bet yra įsitraukusi į mokymo centro savivaldos veiklą, darbo tarybą, mokinių ir mokytojų organizacines veiklas, rengia su ugdymo kokybės gerinimu susijusius projektus. Vienas mėgstamiausių užsiėmimų laisvu laiku – boulingas.

Kadangi mokytojo darbas yra labai aktyvus ir vis besikeičiantis procesas, kurį dažnai labiausiai įtakoja moksleiviai, paklausėme, kaip šių dienų jaunimą galėtų apibūdinti mokytoja – „Dabartiniai jauni žmonės drąsūs, atsipalaidavę, nekompleksuoti, daug aktyvesni, jie labiau pasitiki savimi“. Išties nuostabios šios charizmatiškos savo srities profesionalės mintys. Negalėjome susilaikyti, buvo smalsu, o koks gi yra mokytojos gyvenimo moto, galbūt tai galėtų būti įkvėpimas daugeliui… „Jei šiandien blogai – tai laikina“ – sako Linutė ir tęsia, „Esu didelė optimistė, todėl net ir blogiausioje situacijoje galvoju, kad viskas bus gerai. Gyvenimas kartais būna neįtikėtinas – dienomis, savaitėmis, mėnesiais, metais žmogus negauna nė vieno naujo jausmo. Tačiau pakanka praverti duris ir ant jo užvirsta visa lavina. Tokį jausmą patyriau atėjusi dirbti į „Žirmūnų“ mokymo centrą. Reikia nuo kažko pasitraukti, kad galėtum prie kažko prieiti“.

„Mokykitės, nes kol mokotės, esate gyvi. Gyvenkite, nes kol gyvenate, galite mokytis!“ – puiki motyvacija mokytis visa gyvenimą iš mokytojos lūpų. Ateities ir dabarties jaunimui mokytoja linki žingeidumo ir skatina pasinaudoti mokymo centre teikiamomis teorinėmis ir praktinėmis žiniomis.

Meniu