Verslo ir technologijų profesijų skyrius

Mokytojo ir trenerio gyvenimas – visapusis atsidavimas

Gyvenime, kaip ir varžybose bus visko: nuopuolių ir pakilimų, ašarų ir džiaugsmo. Tikrai bus, kad kartais norėsis viską mesti, ko taip ilgai siekėte – gyvenimas kartais jus tiesiog gniuždys, patirsite pralaimėjimų, bet aš jums linkiu visada prisiminti šiuos žodžius: ,,Nesvarbu, kiek kartų pulsi – svarbiausia, kiek kartų atsikelsi!. O atsikėlus Tu eisi per gyvenimą toliau!“ – MC „Žirmūnai“ Verslo ir technologijų profesijų skyriaus kūno kultūros mokytojas ir jėgos trikovės treneris Artūras Mačionis.

Artūro gyvenimas kultūros mokytojo ir jėgos trikovės trenerio keliu jį veda jau 29 – erius metus. Atkaklumas, uolumas, užsispyrimas bei ryžtas – savybės, kuriomis grįstas Artūro kelias į sporto olimpą, ir savybės, kurias mokytojas stengiasi diegti jaunuolių sąmonėje. Savo karjeroje Artūras išugdė 20 Lietuvos čempionų, su kuriais pagerino virš 15 Lietuvos rekordų, paruošti 5 Europos čempionai ir prizininkai bei du sportininkai tapo pasaulio čempionais. Asmeniniai mokytojo pasiekimai ne mažiau įspūdingi. Artūras yra tapęs Lietuvos štangos spaudimo čempionu bei Europos čempionatuose du kartus yra pasiekęs 5 – ąją vietą.

Kadangi kiekvieną dieną Artūras praleidžia dirbdamas su jaunimu, paklausėme jo, kaip jam pavyksta išlikti vienu labiausiai vertinamų mokytojų. „Dabartinis jaunimas labai pasikeitė nuo mūsų laikų jaunimo – ir jis yra taip pat labai šaunus! Tačiau jų kasdienybė, vertybės ir pokalbiai jau yra kitokie. Bendraujant su jaunimu kiekvieną dieną turiu žinoti, kokia muzika yra populiari, kas madinga socialiniuose tinkluose, išmanyti jų žargoną, kas yra: „Vibe“, „Šulė“, „Kačelkė“, „Brauzinti“, „Daunlaudinti“, „Apdeitinti“, „Karočė“, „Dzin“, „Čiki“ ir daug kitų. Mūsų karta buvo pareigingesnė, dažniau laikėsi taisyklių, bet buvome labiau suvaržyti. Dabartinis jaunimas daug laisvesni jaunuoliai, kartais per dažnai išreiškiantys savo ego ir mažiau turintys savikontrolės. Dauguma jų neturi kantrybės išlaukti įdėto darbo rezultatų, jie nori greitų rezultatų – čia ir dabar. Tačiau mes žinome, kad dažniausiai labai greitai nebūna, va čia ir reikalingas darbas su jaunimu. Aš reiklus, reikalauju iš jų disciplinos ir sunkaus darbo, o svarbiausia pastovumo. Aš visa savo siela esu už jaunimą, noriu padėti jiems pasiruošti ne tik varžyboms, bet ir gyvenimui, o sportas yra tam puikus įrankis, kuris išmoko labai daug vertingų įgūdžių. Žodžiu, kad rastum kalbą su jaunimu, reikia būti jaunam ir neabejingu jiems“.

Išskirtiniu atsidavimu jaunajai kartai pasižymintis mokytojas kiekvienais metais organizuoja rajoninius turnyrus ir įvairias varžybas visuomenei bei mokyklos bendruomenei. Tradicija jau tapęs renginys – Šv. Kalėdų proga organizuojamos jėgos trikovės varžybos, kurios pritraukia sporto entuziastus iš viso Pietų Lietuvos regiono, taip pat Artūro iniciatyva Veisiejuose ir Lazdijuose yra vykę Lietuvos štangos spaudimo čempionatai.

Apie darbą su moksleiviais Artūras sako: „Darbas su moksleiviais man – gyventi gyvenimą, viduje visada išliekant jaunu, žinoti jų poreikius ir lūkesčius, jų kasdienybę su savo džiaugsmais ir rūpesčiais, ir visada būti pasiruošusiam jiems padėti“.

Už gerus veiklos rezultatus, iniciatyvas, kūrybingą veiklą, aukštus ugdytinių pasiekimus, įstaigos vardo garsinimą rajone, šalyje ir pasaulyje – mokytojas ir treneris Mačionis yra apdovanotas LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės, LR Švietimo ir mokslo ministerijos, Kūno kultūros ir sporto departamento, Lazdijų rajono savivaldybės padėkos raštais. 2019 m. Lazdijų rajono savivaldybėje išrinktas Metų mokytoju.

Meniu