Talentai

Pasiryžusi keisti profesiją Daiva – „Nusprendžiau pabaigti tai, kas buvo nepabaigta ir atgaivinti tai, kas buvo pradėta“

Pietų Lietuvos filiale buvusi išskirtinio talento konditerė, druskininkietė Daiva Augustauskienė mokosi ikimokyklinio ugdymo pedagogo padėjėjo programą. Pokyčiai į Daivos gyvenimą atėjo, kaip ji pati sako: „Radus ryžto ir stiprybės savyje bei nusprendus, kad reikia pabaigti, kas buvo nepabaigta, ir atgaivinti, kas buvo pradėta dar pradinėje mokykloje – tapyti“. Daivos kūriniuose vyrauja gamtos motyvai bei kaip teigia moteris – kūrybai dažnai pasitelkia ir minčių lietų bei neseniai atrado taškavimo meną. Nors šis pomėgis Daivos gyvenime atsirado dar pradinėje mokykloje, dabar ji į tai žiūri kur kas rimčiau ir kartą per savaitę tapybos įgūdžius tobulina M. K. Čiurlionio meno mokykloje. Keletas kylančios menininkės darbų yra iškeliavę į Žemaitiją kaip dovanos. Daivai piešimas suteikia ramybės, padeda atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos. Kylančiai menininkei svarbesnis yra kūrybos procesas, o ne proceso metu sukuriamų kūrinių materialinė išraiška – tai tikro ir atsidavusio menininko bruožas.

Daivos diena mažai kuo skiriasi nuo įprastos dienos – tai vaikų išleidimas į mokyklą ir ėjimas į darbą. Tačiau moters darbo diena yra trumpesnė nes reikia rasti laiko pamokoms Pietų Lietuvos filiale. Pandemija stipriai paveikė visų šalies mokymo įstaigų gyvenimą, ne išimtis ir Pietų Lietuvos filialas, kuriame dalis pamokų vyksta nuotoliniu būdu. Daiva tik pasitaikius progai visuomet skuba į pamokas, nes kaip teigia: „gyvas bendravimas yra daug geriau ir tai atsispindi mokymosi rezultatuose“. Turint tiek skirtingų užsiėmimų tampa sunku visus atlikti gerai, tačiau moteris teigia, kad vyro pagalba buityje leidžia jai siekti užsibrėžtų tikslų gyvenime.

Pasak Daivos, artėja įtemptas laikas, nes moters laukia egzaminai, tačiau dėka puikių ir draugiškų profesijos mokytojų ji jaučiasi pasiruošusi. Mokytojai, kurie turėjo progą išvysti Daivos darbus, skatina ją nepaleisti teptuko iš rankų. Moteris savo gyvenimą sieja su menu ir vaikais, drįsta svajoti, kad vieną dieną kūryba taps jos pagrindine veikla.  Daivos ryžtas įkvepiantis ir ji visiems linki: „Svajokite atsargiai, nes svajonės pildosi“.

Meniu