Bendradarbiavimas

Rūpestis – geriausia Šv. Kalėdų dovana

Šv. Kalėdos mums dažnai primena kasdienio rūpesčio artimaisiais būtinumą. Geriausiai tai parodo dovanos, o didžiausios iš jų yra tos, kurių padedami galime perteikti rūpestį ir gerumą.  Naujai įkurtas Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialas, tęsią buvusio Druskininkų filialo tradicijas ir nebe pirmus metus būtinomis priemonėmis, taip pat paslaugomis ir dėmesiu dalinasi su pietų Lietuvos slaugos ir gydymo įstaigomis.

Mokymo centras jau ne pirmus metus žavisi kirpėjų profesiją pasirinkusiomis asmenybėmis ir jų darbais. Kurti grožį yra sudėtingas procesas. Kirpėjo profesijos mokiniai su profesijos mokytojomis kiekvienų metų gruodžio mėnesį aplanko VšĮ Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje gyvenančius senjorus. Apsilankymo metu moksleiviai ne tik tobulina savo įgūdžius kirpdami senjorus, bet ir pasisemia nesuvaidintos gyvenimiškos patirties iš šiltų pokalbių su jais kirpimo proceso metu. Šioje rūpesčio rodymo formoje, svarbesnį vaidmenį jau nebe pirmus metus turi ne kirpimas, o šiltas pokalbis, kurio stoką šių dienų pasaulyje jaučia dauguma, tik ne visi išdrįstą pripažinti.

Kita ne vienerius metus besitęsianti tradicija yra pagalbinių priemonių, skirtų sveikatos priežiūros įstaigų pacientams, gamybą ir dovanojimas. Šiais metais siuvėjo profesijos mokiniai su mokytoja gamino prijuostes skirtas sveikatos priežiūrų įstaigų pacientų maitinimui lengvinti. Priemones dovanojome Druskininkų ligoninei, Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriui, Merkinės ir Veisiejų socialinės globos namams.

Naujai įkurto Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialo bendruomenei vienas iš prioritetinių tikslų yra pagalba visuomenei. Krizių ar negandų akivaizdoje bendruomeniškumas, rūpestis ir ištiesta pagalbos ranka vieni kitiems tampa kritiniu veiksniu, kurio padedami galime kurti rytojų, kuris taps pavyzdžiu ir įkvėps mus tapti atviresniais naujos realybės akivaizdoje. Juk svarbiausia atverti širdis ir įsiklausius išgirsti tuos, kuriems to reikia, nes rūpestis yra vienas pagrindinių dvasinės gerovės kūrimo instrumentų.

Pietų Lietuvos filialas puoselėja tradicijas, tačiau visuomet yra pasiruošęs kurti naujas. Pietų Lietuvos regione siekiame būti tokia organizacija, kuri savo iniciatyvos, noro, galimybių ir supratimo dėka, galėtų prisidėti prie gerovės kūrimo, todėl esame atviri bendradarbiavimui. Suprantame, kad pasaulį vesti teigiamų pasikeitimų keliu yra sudėtinga, tačiau tikime, kad kartu galime kurti pasididžiavimo vertą šiandieną. Kartu mes galime viską!

Meniu